Schorzenia kręgosłupa – Środa z Profilaktyką w OW NFZ

Schorzenia kręgosłupa i układu ruchu dotykają wielu z nas. Mogą wynikać z braku aktywności fizycznej czy nadmiernych obciążeń, jakim codziennie poddajemy kręgosłup i stawy. Sprawdź, jak utrzymać kręgosłup w dobrej formie.

Przyczyny bólów kręgosłupa

  • nieprawidłowa pozycja ciała
  • nadwaga lub otyłość
  • wielogodzinna praca przy komputerze
  • niska aktywność fizyczna
  • dolegliwości pourazowe
  • stany zapalne w organizmie

Wszystko zaczyna się od najmłodszych lat!

Postawa ciała jest kształtowana od najmłodszych lat. Wiek wczesnoszkolny to okres uczenia dobrych nawyków. Jeśli chcesz przeciwdziałać powstawaniu wad postawy oraz dolegliwościom kręgosłupa, zadbaj o profilaktykę.

Warto zapewnić dzieciom odpowiednią ilość ruchu, a także uczyć je, jak utrzymywać prawidłową postawę ciała w czasie wykonywania codziennych czynności.

O tym, jak działać profilaktycznie dowiedzą się Państwo z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach akcji „Środa z Profilaktyką”.

Schorzenia kręgosłupa — materiały edukacyjne

Środy z Profilaktyką

To cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, dedykowana profilaktyce chorób i promocji zdrowia. To dzień regularnej edukacji zdrowotnej.

Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia. Szeroko współpracujemy z organizacjami pacjenckimi. Edukujemy osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.

Zagadnienia „Śród z profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi (np. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą) oraz tematami kluczowymi dla NFZ (otyłość i cukrzyca, obecne i nowe programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne).

Formuła akcji ma na celu zachęcać pacjentów do działania, popularyzować i wspierać postawy prozdrowotne, uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie, zacieśniać współpracę z organizacjami pacjenckimi, a także budować pozytywny wizerunek NFZ wśród pacjentów.