Otwarcie zrewitalizowanego skweru w Janowie Podlaskim.

                Szanowni Państwo,

wkrótce, bo 15 lipca 2021 r. (czwartek) o godz. 13.00, nastąpi uroczyste otwarcie zrewitalizowanego skweru w Janowie Podlaskim, na które serdecznie Państwa zapraszam.

                Teren nabrał przejrzystości, wkrótce zapełni się zielenią trawy, a bieżący sezon wiosenno-letni już pokazuje stopniowy rozwój koron cienistych (ich dolnych części) drzew macierzystych. Nowe nasadzenia dopełnią całości. Miejsce to gromadzi coraz więcej ludzi, zainteresowanych w szczególności iluminacją fontanny z pomnikami koni. Bardzo nas to cieszy, ale zarazem apelujemy do Państwa, aby nie wchodzić do wody. Fontanna to nie basen, zainstalowane są w niej dysze wodne oraz poprowadzone instalacje elektryczne do lamp. Woda nie nadaje się do picia i kąpieli z uwagi na stosowane środki chemiczne. Zwracamy się z prośbą, zwłaszcza do rodziców, o zwrócenie na ten temat uwagi swoim dzieciom. Można oczywiście przysiąść na murku okalającym.

 

                Drodzy Mieszkańcy,

najważniejsze jest poszanowanie dobra wspólnego. Dbajmy o zieleń, czystość i porządek. Nie wrzucajmy niczego do fontanny, nie wypuszczajmy psów na murawę. Korzystajmy z małej architektury – ławek i koszy na śmieci.

                W poczuciu konieczności zadbania o bezpieczeństwo i mienie komunalne teren został objęty monitoringiem. Chuligańskie ekscesy z ostatnich tygodni i ich skutki tylko potwierdziły zasadność zainstalowania kamer. Wandale zniszczyli kilka płyt elewacyjnych nowego budynku. Straty oszacowano na 3.000 zł. Sprawcy (niepełnoletni) zostali zidentyfikowani, ujęci i nie unikną kary. Niech to będzie przestrogą dla innych.

                Wierzę jednak, że razem, troszcząc się o wizerunek, estetykę skweru, będziemy cieszyć się z tego miejsca przez długie lata, czego wszystkim Państwu i sobie życzę.

 

                                                                                                                              Leszek Chwedczuk       

                Wójt Gminy Janów Podlaski

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w ramach systemu monitoringu wizyjnego