UKS HWA-RANG – aktualności

 

 

UKS HWA-RANG NAJLEPSZYM KLUBEM MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW JUNIORÓW W TAEKWON-DO ITF!!!

    W  dniu  19  marca  w  Lublinie  odbyły  się  Mistrzostwa  Międzywojewódzkie  Juniorów i Juniorów Młodszych w taekwon-do.    Naszą gminę reprezentowało 9 zawodników UKS Hwa-Rang, których od tego roku w zmaganiach sportowych wspiera Urząd Gminy w Janowie Podlaskim. Warto dodać, że dla 6-tki z nich był to debiut na imprezie tej rangi.    W zeszłym roku mimo okazałej zdobyczy medalowej nie udało się przywieźć ani jednego złotego krążka. Jak spisali się podopieczni instruktora i nauczyciela Zespołu Szkół -pana Dawida Smolbika w tym roku?    Rywalizacja zaczęła się od konkurencji układów formalnych kolorowych pasów, gdzie medalową serię UKS Hwa-Rang rozpoczęła Martyna Górska stając na najniższym stopniu podium. W finale układów formalnych czarnych pasów spotkali się Błażej Sacharczuk i Robert Polubiec- koledzy z klasy w janowskim liceum. Jednogłośnie zdaniem sędziów pojedynek wygrał Błażej stając się tym samym pierwszym w historii naszego klubu złotym medalistą.Jednocześnie rozgrywana była konkurencja technik specjalnych mężczyzn którą wygrał Patryk Segeń, a swój drugi srebrny medal zdobył Robert Polubiec.    W rozpoczynających się konkurencjach walk mężczyzn długo czekaliśmy na finał z udziałem naszych zawodników. Patryk Segeń, Przemek Najdyhor, Jakub Ilczuk i Wojciech Bernacki wywalczyli brązowe medale w swoich kategoriach.  Chwilę pózniej kolejny janowski finał z udziałem Błażeja i Roberta w walkach do 68kg. Robert mimo iż w drodze do finału musiał stoczyć jedną walkę więcej od kolegi z klubu, lepiej taktycznie rozegrał finał i po dogrywce tym razem to on wyszedł z pojedynku zwycięsko. Ogromną niespodziankę sprawił Janek Kociubiński wygrywając w finale  powyżej 75kg z zawodnikiem z Lubartowa.     W Juniorach młodszych Aleksandra Sacharczuk w zaciętej walce o finał z reprezentantką Polski z Radzynia Podlaskiego uległa nieznacznie w ostatnich sekundach walki. Ostatecznie Ola zdobyła medale brązowe w walkach do 50kg i  technikach specjalnych.     Łączny dorobek to 14 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych co dało najlepszy wynik w historii klubu i pierwsze miejsce w klasyfikacji juniorskiej klubów.    Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy już za 2 tygodnie podczas Grand Prix Polski w taekwon-do w Bartoszycach 2-3 kwietnia.

V MISTRZOSTWA JANOWA PODLASKIEGO W TAEKWON-DO ITF- 14.03.2016   

W dniu 14 marca 2016 odbyły się już V Mistrzostwa Janowa Podlaskiego w taekwon-do ITF.    W zawodach wzięło udział 52 zawodników- uczniów Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w 3 konkurencjach: układy formalne (z podziałem na stopnie zaawansowania), techniki specjalne, techniki samoobrony.    Organizatorem imprezy był UKS Hwa-Rang Janów Podlaski, który od początku bieżącego roku współpracuje czynnie z Urzędem Gminy Janów Podlaski. Dzięki temu Nasze Mistrzostwa nabrały nowego formatu, zarówno organizacyjnie, finansowo jak i pod względem oprawy.    Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Janowa Podlaskiego-pan Jacek Hura, w asyście Dyrektora Zespołu Szkół- pana Jarosława Dubisza i gospodarza imprezy Dyrektora Gimnazjum- pana Leszka Chwedoruka.    Zawodnicy poprzedzili start w imprezie miesiącami wyczerpujących treningów, a efekty ich pracy podziwiać mogły dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami jak i młodzież szkoły gimnazjalnej i średniej.    Rywalizacja trwała do późnego wieczora, a zmęczenie i stres zamieniały się stopniowo w uśmiech zwycięzców poszczególnych konkurencji. Uroczystego wręczenia medali, dyplomów i atrakcyjnych nagród rzeczowych Dyrektorzy Gimnazjum i Zespołu Szkół oraz instruktor grupy- pan Dawid Smolbik.     Najlepszymi zawodnikami imprezy zostali Martyna Górska (2 złote medale) i Błażej Sacharczuk (2 złote medale) otrzymując okazałe puchary Wójta Gminy Janów Podlaski.           Zapraszamy chętnych do włączenia się w rywalizację w przyszłym roku na treningi, a wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

„POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ Z TAEKWON-DO”- IMPREZA PROMUJĄCA ZAJĘCIA Z KOREAŃSKIEJ SZTUKI SAMOOBRONY W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM.

    W sobotę 12 marca o godz. 10.00 na Hali Gimnazjum odbyła się pierwsza z cyklu imprez promocyjnych zajęć z taekwon-do dla dzieci szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjum.    Zajęcia przygotował i poprowadził pan Dawid Smolbik- nauczyciel Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim i główny instruktor w klubie taekwon-do Hwa-Rang.    W asyście studentów Akademii Wychowania Fizycznego i młodzieży licealnej (trenującej na co dzień w janowskim klubie) przeprowadzono prawie 20 zabaw o tematyce sportów walki, konkurs z atrakcyjnymi nagrodami i pamiątkowymi medalami, zaprezentowano pokaz umiejętności obronnych,  oraz wdrożono w podstawowe techniki obrony przed chwytami. Ponad 30-to osobowa grupa uczniów z Gminy Janów Podlaski pełna uśmiechu i sportowego spełnienia zakończyła swoją pierwszą przygodę z taekwon-do.

.