szczepienie Covid-19

Informacje dotyczące szczepień przeciwko COVID-19

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Natomiast od kolejnego piątku 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia.

25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Na terenie gminy Janów Podlaski szczepienia będą realizowane w Ośrodku Zdrowia przy ul. Brzeskiej 16.

Dowóz do punktu szczepień:

– osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

– osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień, zorganizuje gmina.

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciw COVID -19 infolinia 83 341 30 49 czynna w godz. 7:30- 15:30

Są trzy możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Zadzwoń do Ośrodka Zdrowia w Janowie Podlaskim tel. 83 341 30 58.

  2. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Można to zrobić samemu lub może zapisać nas ktoś bliski z rodziny. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
  3. Zapisz się poprzez e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl Żeby zapisać się na szczepienie w ten sposób, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód). Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do tego formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.

Podczas rejestracji możesz wybrać dokładny termin oraz miejsce Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy, że podasz swój numer PESEL.

Jeśli masz mniej niż 70 lat

Jeszcze nie możesz się umówić na szczepienie, ale już od 15 stycznia możesz zgłosić chęć zaszczepienia się. Dzięki temu, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy wiekowej, zostaniesz o tym poinformowany mailem. Możesz to zrobić wypełniając formularz pacjenta dostępny na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/

Zgłoszenie chęci zaszczepienia się