Zaproszenie na konferencję „Pszczelarstwo w województwie lubelskim”

Uprzejmie informuję, iż w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 9.00 w Lublinie odbędzie się konferencja „Pszczelarstwo w województwie lubelskim”.

Celem podejmowanej inicjatywy jest wskazanie pszczelarzom nowych rozwiązań umożliwiających wytwarzanie produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych poprzez uczestnictwo w systemach żywności wysokiej jakości.

Konferencja ma również na celu przedstawienie rolnikom możliwości rozwiązań prawidłowego stosowania oprysków – bez szkody dla pszczół – oraz unaocznienie znaczenia zapylania dla gospodarki rolniczej.

Trzeci moduł sympozjum zostanie poświęcony podejmowaniu działań służących świadomemu wyborowi miodu przez konsumenta.Konferencja została zorganizowana we współpracy z Oddziałem Regionalnym, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Lublinie oraz Stowarzyszeniem Lubelskich Kucharzy.W związku, że ostatnio docierają do nas sygnały z potrzebą odjęcia działań w tematyce pszczelarstwa i rolnictwa, bardzo prosimy o liczne przybycie Państwa, gdyż będą poruszane ważne kwestie.Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w konferencji oraz dyskusji dotyczącej problematyki związanej z pszczelarstwem i rolnictwem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 w sali S5 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Artura Grottgera 2 w Lublinie. Jednocześnie proszę o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 24 maja br., na adres email: rafal.serej@lubelskie.pl, lub piotr.banak@lubelskie.pl.

Do pobrania:

Program konferencji

 

.