Rajdy dla frajdy

Rowerem przez Polskę – Janów Podlaski 6 września 2020 r.

Rowerem przez Polskę

Źródło: http://rajdydlafrajdy.pl/edycja-2020/lubelskie/

Kresy-floresy (latyfundia południowe)

Janów Podlaski, 6 września 2020 r. (start o g. 11)

Baza rajdu: Plac Partyzantów (parkingi, start i meta) / Zespół Placówek Oświatowych, 1-go Maja 5 (biuro, szatnie i sanitariaty)

Na drugą część wczesnowrześniowego weekendu zapraszamy do Janowa Podlaskiego.

Geograficznie rzecz biorąc, owiany rozmaitymi legendami Janów Podlaski leży bowiem na południowym Podlasiu, a konkretnie w pięknej krainie niezmąconego spokoju zwanej „Podlaskim Przełomem Bugu”. Podział administracyjny sprawił jednak, że tereny które przyjdzie nam odwiedzić rozciągają się poniżej północnej granicy woj. lubelskiego. Pośród pachnących zielenią lasów oraz kolorowych pól i łąk został tam utworzony park krajobrazowy, do którego przejechania niniejszym rajdem zapraszamy!

Przygotowana trasa zapowiada się niezwykle przyjemnie, a wręcz sielankowo. Klucząc na przemian w otwartym i zalesionym terenie, już pierwszy odcinek do Białej Podlaskiej nie powinien pozostawiać wątpliwości, że to znakomite tereny na spędzenie rowerowej niedzieli. Podobnie będzie również dalej, gdy pomkniecie piszcząc przez Ortel i ortląc przez Piszczac ;) A kiedy nacieszycie już oczy widokami, do głosu dojdą wielbiciele asfaltowej gładzi – od zlokalizowanego w okolicach Dobrynki bufetu rozpoczyna się bowiem drogowe eldorado, które z przerwami na przejazd kolejowy i pułapki w kukuryczańskim moście potrwa aż do samej mety. W ogóle liczący ponad 30 kilometrów odcinek, który płynie wzdłuż Bugu od Terespola do Janowa Podlaskiego jest kwintesencją kresowego rowerowania w szosowym wydaniu. Ma on tę cudowną właściwość, że nie prowadzi szczególnie donikąd, nie stanowi też ważnej drogi tranzytowej – dzięki temu ruch samochodowy jest tam minimalny, mimo że jezdnia szeroka i w pierwszorzędnej kondycji. Naszym zdaniem jest to jednocześnie jeden z najciekawszych i najbardziej „spójnych” fragmentów szlaku GreenVelo – zachodzi więc wysokie prawdopodobieństwo spotykania też i innych rowerzystów!

Całkowity dystans wyniesie 112 w większości łatwych kilometrów, a możliwości wytyczenia wersji skróconej są tym razem dość mocno ograniczone (trasa długości 99km – pomijająca najciekawsze fragmenty, za to z dodatkowym odcinkiem „po dziurach” jest raczej mało atrakcyjną alternatywą…).

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku”, w którym będą dostępne elementy naszej odzieżowej kolekcji (stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony…)

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

  • pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej specjalnie na nasze Rajdy przez MARTOMBIKE,
  • przeciwsłoneczne okulary spod znaku sportowej elegancji od GOGGLE,
  • wytrzymałe i nieznoszące przebić opony Deli Tire,
  • poręczne i przydatne uchwyty na telefon FINN, na co dzień do kupienia w AlpinBIKE,
  • pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od nas i od naszych Gospodarzy – czyli Gminy Janów Podlaski :)

Nagrody i upominki wręczamy w różnych kategoriach – nie tylko dla najszybszych! :)


Uwaga! W związku z zagrożeniem koronawirusowym, w trakcie wydarzenia obowiązują przepisy i zalecenia dotyczące zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa – w szczególności podczas przebywania w przestrzeni publicznej przed rozpoczęciem i po zakończeniu rajdu.

Ponadto – zabrania się udziału w rajdzie osobom z podejrzeniem lub objawami wirusa COVID-19, jak również podlegającym kwarantannie.

UWAGA!

Na kilka dni przed rajdem powyższy opis zostanie uzupełniony o szereg informacji praktycznych, a przebieg trasy zostanie potwierdzony. Ponadto, zarejestrowani Uczestnicy na podany adres e-mail otrzymają stosowny komunikat organizacyjny.

Podany niżej plan trasy ma charakter orientacyjny i może ulec modyfikacjom, m.in. ze względu na ewentualne prace drogowe czy zmiany w organizacji ruchu.

Dystans: 112 km; łączne przewyższenie: ok. 250 m (płasko)

 

Informacje dotyczące zapisów: www.rajdydlafrajdy.pl/rejestracja Formularz rejestracyjny: www.protimer.pl/bio/727

Mapa rowerem prze Polskę 2020