Mistrzyni Polski z UKS Hwa-Rang Janów Podlaski

Ola Sacharczuk z UKS Hwa-Rang Janów Podlaski Mistrzynią Polski Juniorów w walkach!4 medale zawodników janowskiego klubu podczas XXVI Mistrzostwach Polski w Taekwon-Do- Dąbrowa Białostocka

W dniach 12-13 maja do Dąbrowy Białostockiej przyjechali najlepsi zawodnicy z 42 klubów taekwon-do, którzy uzyskali kwalifikacje na XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwon-do.    UKS Hwa-Rang reprezentowała 9 osobowa grupa w składzie: Aleksandra Sacharczuk, Gabriela Kałanczyńska, Aleksandra Samociuk, Weronika Nieścioruk, Monika Kalinowska, Kacper Szewczyk, Piotr Czublun, Marcin Raczkowski i Daniel Korneluk.    Po piątkowej kontroli wagi, odprawie trenerów i losowaniu okazało się, że na drodze Naszych zawodników stanie aż 9-ciu reprezentantów Polski w kategorii Juniora.    Medalową serię rozpoczęła Ola Samociuk w najlżejszej kategorii -45kg kobiet. W pojedynku o brązowy medal pokonała Martynę Marciniszyn z Głubczyc.        W kategorii -65 kg świetnie spisały się dwie zawodniczki Hwa-Rang. Gabrysia Kałanczyńska  dołożyła kolejny brązowy medal, przegrywając niejednogłośnie wejście do finału w tej kategorii z Natalią Mańkowską (UKS TKD Świętochłów). Z bardzo dobrej strony pokazała się Weronika Nieścioruk (V miejsce), na której drodze stanęła kadrowiczka Zuzanna Tomczyk z Kłobucka, która odebrała podopiecznej trenera Smolbika szansę na medal.    Największe nadzieje medalowe wiązaliśmy oczywiście ze startem Naszej najlepszej zawodniczki Oli Sacharczuk, na której drodze do medalu stanęły 3 zawodniczki z najlepszego klubu w Polsce GKT Gdańsk, w tym dwie Mistrzynie Polski z ubiegłego roku i reprezentantki Polski w taekwon-do. Janowska zawodniczka już w pierwszej walce zaakcentowała swoje medalowe aspiracje pokonując zdecydowanie Oliwię Podwysocką, a następnie w półfinale Małgorzatę Mackiewicz. Po zaciętym finale w którym Ola przegrywała na 15 sekund do końca walki, rzutem na taśmę i odważną kombinacją ciosów zdetronizowała Mistrzynię Polski Juniorów z 2016 (Nikola Chorałła) i stanęła na najwyższym stopniu podium w tej kategorii.    Ostatni medal i drugi brązowy zdobyła ponownie Gabrysia Kałanczyńska w technikach specjalnych, ustępując tylko zawodniczkom z kadry narodowej Juniorów.    Mniej szczęścia miała męska część Naszej drużyny, ponieważ żaden z Naszych zawodników nie uniknął na drodze przeciwników z orzełkiem na doboku. Najlepiej spisał się Kacper Szewczyk któremu jako jedynemu udało się znaleźć w najlepszej 8-mce kategorii.    W technikach specjalnych najlepiej spisał się Marcin Raczkowski zajmując 10 miejsce na 28 najlepszych skoczków.    Każdy z zawodników Hwa-Rang przebił się do najlepszej 16-tki przynajmniej w jednej konkurencji, tym samym wszyscy obecni na Mistrzostwach zdobyli punkty dla klubu.    Ostatecznie UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim zdobył 69 punktów zaliczanych do systemu sportu młodzieżowego w ministerialnym rankingów klubów, gmin i powiatów. Przed konkurencją testów siły daje Nam to najwyższe w historii klubu- 5 miejsce na 42(najwyżej ze wszystkich klubów wschodniej Polski)    Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Janów Podlaski.