Kolejne sukcesy klubu UKS HWA-RANG

UKS HWA-RANG NAJLEPSZYM KLUBEM MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW JUNIORÓW W TAEKWON-DO ITF 19.03.2017!!!

W  dniu  19  marca  w  Lublinie  odbyły  się  Mistrzostwa  Międzywojewódzkie  Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do.    Naszą gminę reprezentowało 11 zawodników UKS Hwa-Rang, których kolejny już rok w zmaganiach sportowych wspiera Urząd Gminy w Janowie Podlaskim. Warto dodać, że dla 10-tki z nich był to debiut na imprezie tej rangi.    Jak spisali się podopieczni instruktora UKS Hwa-Rang -pana Dawida Smolbika w tym roku?    Rywalizacja zaczęła się od konkurencji układów formalnych kolorowych pasów, gdzie medalową serię UKS Hwa-Rang rozpoczął Marcin Raczkowski zdobywając srebrny medal. Równolegle na najniższym stopniu podium stanęła Ola Sacharczuk w układach czarnych pasów.     Chwilę później rozegrana została konkurencja technik specjalnych mężczyzn w której brązowy medal zdobył Piotr Czublun, a kolejny medal- tym razem złoty dorzucił Raczkowski.    W konkurencjach walk kobiet medale zdobyły 3 zawodniczki z Janowa Podlaskiego: Ola Sacharczuk -50kg i Ola Samociuk -45kg (złoty), a Weronika Nieścioruk -60 kg (brąz).  Chwilę później odpowiedzieli mężczyźni: Marcin Raczkowski dołożył trzeci krążek w wadze ciężkiej +75kg (złoty), Kacper Szewczyk -56kg (srebro), a Piotr Czublun -68kg i Paweł Kołtuniewicz -75kg (brąz).   W konkurencji technik specjalnych na najwyższym stopniu podium zobaczyliśmy Olę Sacharczuk (tym samym wybraną najlepszą Juniorką Turnieju). Brązowy medal zdobyła Gosia Kierczuk.     Łączny dorobek to 13 medali: 5 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych co dało najlepszy wynik w historii klubu i pierwsze miejsce w klasyfikacji juniorskiej klubów.    W rywalizacji Juniorów Młodszych Nasz jedyny zawodnik Szymon Rusinek sprawił ogromną niespodziankę zdobywając brązowy medal w konkurencji technik specjalnych. Tym samym został pierwszym gimnazjalistą z medalem w historii Naszego klubu na zawodach tej rangi.    Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy już za 3 tygodnie podczas II Turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski w Janowie Podlaskim (8 kwietnia).