BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA

BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W TAEKWON-DO ITF ZAWODNICZKI UKS HWA-RANG W JANOWIE PODLASKIM

W dniach 9-15 października w Dublinie odbyły się Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF. Do stolicy Irlandii zjechało 1144 najlepszych zawodników i zawodniczek z 58 państw. Wśród reprezentantów Polski w konkurencji walk indywidualnych Juniorek do 50kg z orzełkiem na piersi zadebiutowała Aleksandra Sacharczuk.Ola jest maturzystką w klasie straży granicznej Zespołu Szkół im Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim i od kilku lat godnie reprezentuje Nasza Gminę na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Janowska zawodniczka trenując w barwach UKS Hwa-Rang wystąpiła w trzecim etapie 9 edycji programu „Mam Talent”, brała udział w pokazach promocyjnych na Węgrzech, zajęła V-te miejsce na Pucharze Świata w Budapeszcie,a także została Mistrzynią Polski Juniorów i złotą medalistką Pucharu Europy w walkach indywidualnych Juniorów do 50 kg. Warto dodać, że w liceum  dyrektora Jarosława Dubisza jest wzorem do naśladowania dla swoich rówieśników, bedąc jednoczesnie stypendystką Starosty Bialskiego za wyniki sportowe i w nauce.  Młodej kadrowiczce w jej koronnej konkurencji przyszło się zmierzyć z 40-tką najlepszych zawodniczek z całego świata. Ola pokonała kolejno: Aymara Galvan (Argentyna), Nozanin Mirakhmedova (Uzbekistan), Sam Jongejan (Holandia), Isabel Lohane (Irlandia). W pojedynku o wejśćie do finału 3:1 uległa aktualnej Mistrzyni Europy -Ciara Fitzimons (Irlandia), która wygrała całą kategorię.  To ogromny sukces 17-letniej zawodniczki w debiucie reprezentacyjnym, gdyż tylko pięcioro z Naszych kadrowiczów w kategorii Juniora doszło do strefy medalowej w walkach. Reprezentacja Polski po 5 dniach zaciętej rywalizacji na matach została ostatecznie sklasyfikowana na V miejscu w klasyfikacji medalowej, czterokrotnie stając na najwyższym stopniu podium.Od dwóch lat UKS Hwa-Rang jest dotowany z Gminy Janów Podlaski, dzięki czemu dzieci i młodzież trenująca w klubie mogą walczyć o najwyższe cele. W przygotowaniach i starcie na Mistrzostwach Świata Aleksandrę Sacharczuk wsparli finansowo również: Hotel „Zamek Biskupi”w Janowie Podlaskim, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, PPHU Gramar z Włodawy i UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim Gratulujemy wszystkim medalistom i reprezentantom. Wierzymy,że dla podopiecznej trenera Dawida Smolbika to dopiero początek reprezentacyjnej przygody i o kolejnych sukcesach na Mistrzostwach Europy usłyszymy już w przyszłym roku.