Data: 16-08-2018
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana


Aktualności

Zaproszenie na Jarmark Staroci
opublikowano: 18.05.2018

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie...
opublikowano: 15.05.2018

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie azbestu!


Szanowni Państwo,

informujemy o rozpoczęciu naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 21.05.2018 r. do dnia 08.06.2018 r.
Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.
Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl
Druki Zgłoszeń lokalizacji oraz Oświadczenia  można pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl  – Zakładka Przewodnik/ Krok pop kroku.

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie lokalizacji

Oświadczenie o braku sprzeciwu organu na zgłoszenie robót budowlanych

Oświadczenie o przeprowadzeniu przez wykonawcę demontażu

Regulamin dobrowolnego przystąpienia do Projektu - System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego

Ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest

 

Pięć medali UKS Hwa-Rang na XXVII Mistrzostwach...
opublikowano: 15.05.2018

Pięć medali UKS Hwa-Rang na XXVII Mistrzostwach Polski Juniorów

Dwóch Mistrzów Polski z Janowa Podlaskiego


12 maja w Hali Sportowej Gimnazjum  w Kłobucku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do. Na najważniejszej imprezie sezonu Juniorów zameldowało się 44 kluby z całej Polski z zawodnikami, którzy uzyskali kwalifikacje.
Wśród startujących, najwięcej, bo aż 14 zawodników klubu taekwon-do z Janowa Podlaskiego. Zawody odbywały się w czterech konkurencjach: układach formalnych, testach siły, technikach specjalnych i walce sportowej.
Podopieczni trenerów: Dawida Smolbika i Sylwii Skwary rozpoczęli rywalizację o godz. 9.00 w konkurencji układów formalnych gdzie ogromną niespodziankę sprawił Jakub Świderski sięgając po brązowy i pierwszy medal w historii klubu w tej konkurencji.
Następnie rozpoczęły się konkurencje walki sportowej i technik specjalnych mężczyzn. W walkach mężczyzn -50kg brązowy medal wywalczył Grzegorz Polubiec, a po tytuł Mistrza Polski w technikach specjalnych sięgnął Mateusz Paśnik. Jak się później okazało w tejże konkurencji brązowy medal dołożyła najbardziej utytułowana zawodniczka Hwa-Rang Ola Sacharczuk. Warto dodać, że w tej konkurencji zawodnicy janowskiego klubu zdominowali rywalizację Juniorów w ostatnich latach (8 medali, w tym dwukrotnie Mistrzostwo Polski z 2016, 2018).
Nie był to koniec emocji medalowych, bo po trzech wygranych pojedynkach na finał walk +75kg oczekiwał Michał Balak. Wychowanek janowskiego klubu nie dał najmniejszych szans przeciwnikowi z Rybnika i całkowicie zdominował go w drugiej rundzie sięgając po pierwszy tytuł Mistrza Polski w konkurencji walk. Michał zadebiutował w walkach w ubiegłym roku i na 10 stoczonych walk przegrał tylko raz w finale Turnieju Międzynarodowego Mazovia Masters CUP w Ciechanowie.
Tym samym UKS Hwa-Rang odniósł życiowy sukces zajmując IV miejsce w klasyfikacji generalnej z pięcioma medalami (2 złote, 3 brązowe). Należy wspomnieć, że szans medalowych było więcj, gdyż 5-ciokrotnie stawali tuż poza podium konkurencji.
A solidna postawa całej drużyny Hwa-Rang zaowocowała I miejscem w klasyfikacji punktowej klubów. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Janów Podlaski i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

 

Zaproszenie "XIX Impresje muzyczne 2018"
opublikowano: 08.05.2018

 

Regulamin

Karta zgłoszenia

14 MEDALI UKS HWA-RANG NA II TURNIEJU...
opublikowano: 07.05.2018

14 MEDALI UKS HWA-RANG NA II TURNIEJU ELIMINACYJNYM DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW
W TAEKWON-DO ITF-LUBARTÓW


22 kwietnia w Lubartowie w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów w Taekwon-do. W zawodach rywalizowali zawodnicy
z 13 klubów z 3 województw (lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego).
Nasz klub reprezentowało 13 zawodników w trzech konkurencjach: układach formalnych, technikach specjalnych i walce sportowej.

Medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Taekwon-do w Lubartowie:
złoto:
Balak Michał -walki +75kg
Polubiec Grzegorz- walki -56kg
srebro:
Sacharczuk Aleksandra-walki -55kg, techniki specjalne
Paśnik Mateusz-walki +75kg, techniki specjalne
Świderski Jakub- walki -75kg
Wyszyńska Urszula-walki +65kg
brąz:
Chud Jakub- techniki specjalne
Rusinek Szymon- walki -62kg
Nieścioruk Weronika- walki -60kg
Łoniewska Klaudia- walki -50kg
Bobrowska Natalia- walki -50kg
Próchniewicz Damian- walki -75kg
Trenerzy: Skwara Sylwia, Smolbik Dawid
Sędziowie: Górska Martyna, Różańska Justyna, Trochym Karolina
Po dwóch turniejach eliminacyjnych wszyscy zawodnicy z Janowa uzyskali kwalifikacje na Mistrzostwa Polski w Kłobucku, które odbędą się 11-12 maja w Kłobucku.
Serdeczne gratulacje.