Data: 17-01-2019
Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana


Aktualności

Zaproszenie na koncert Mateusza Łopaciuka
opublikowano: 25.11.2018

Informacja o rozpoczęciu konsultacji...
opublikowano: 22.11.2018

Projekt uchwały

Warsztaty UKS Hwa-Rang z twórcą...
opublikowano: 20.11.2018

Warsztaty UKS Hwa-Rang z twórcą najskuteczniejszego systemu realnej samoobrony Fredem Mastro.


W dniach 17-18 listopada przy ul. Łazienkowskiej 6A w Warszawie  w Legia Fight Club odbyły się Warsztaty realnej samoobrony z Fredem Mastro.
Twórca systemu jest zawodowym bodyguardem (Jean Clauda Van Damma, Dalajlamy) certyfikowanym przez rząd belgijski, Secret Service  i Parlament Europejski w celu zapewnienia bezpieczeństwa politykom, gwiazdom i celebrytom. Szkoleniowiec oddziałów specjalnych w Belgii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Korei Południowej. Mistrz Penchak Silat, Kali
i kilku innych systemów i sztuk walki.
Jak mówi sam Fred Mastro – MDS to hybryda stworzona z wielu systemów, którego bazę stanowią Silat oraz filipińskie sztuki walki z elementami BJJ,  Krav Maga i MMA. Takie połączenie daje nam mieszankę wybuchową, której celem jest maksymalna skuteczność w realnej konfrontacji, gdzie stawką często jest nasze zdrowie lub życie. MDS nie jest kolejną metodą walki wręcz tylko kompletnym systemem samoobrony, kładącym nacisk na wykorzystywanie biomechaniki ciała przeciwnika oraz psychologii.
W dwudniowych warsztatach brało udział 13 adeptów Hwa-Rang pod opieką instruktorów Dawida Smolbika i Sylwii Skwary. Podczas zajęć adepci poznali techniki wzmacniające powierzchnie blokujące, podstawowe zasady biomechaniki wykorzystywane w samoobronie, zagadnienia z zarządzania konfliktem fizycznym oraz możliwości wykorzystania własnego ciała w realnej sytuacji zagrożenia przed uzbrojonym napastnikiem, kilkoma agresorami czy rozwiązania po sprowadzeniu walki do parteru.
Uczestnicy Warsztatów integrowali się podczas pierwszego wieczoru  w restauracji Sport Temple, gdzie mieli możliwość poznania bliżej twórcy systemu Freda Mastro.
Warto dodać, że Pan Smolbik prowadzi jedną z dziesięciu i jedyną na wschodzie Polski certyfikowaną przez MDS Poland sekcję w Janowie Podlaskim.
Niesamowita atmosfera, wspaniali ludzie, ogromna dawka wiedzy i motywacji do dalszej pracy nad rozwojem sekcji w Naszej Gminie.
Zapisy na zajęcia i harmonogram treningów już wkrótce!

 

Budowa ulicy Polnej w 2019 roku.
opublikowano: 20.11.2018

Wójt Gminy Janów Podlaski informuje, że w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 -2019” Gmina Janów Podlaski złożyła wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Budowa drogi gminnej nr 100092L ul. Polna wraz z włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 698 i skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego w Janowie Podlaskim”. W wyniku postępowania konkursowego ww. projekt został wysoko oceniony i znajduje się na ósmym miejscu listy rankingowej wniosków o dofinansowanie. Tak wysokie miejsce na liście rankingowej w praktyce oznacza, iż budowa ulicy Polnej będzie mogła być zrealizowana w 2019r.

                                                      Z wyrazami szacunku
                                                 Jacek Hura
                                                     Wójt Gminy Janów Podlaski

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Białej...
opublikowano: 13.11.2018