Data: 11-12-2018
Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara


Aktualności

"Niepodległa do Hymnu"
opublikowano: 11.10.2018

 

 

 

 

 

„Niepodległa do Hymnu” – włącz się w ogólnopolskie śpiewanie 11 listopadaW 2018 świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada - jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, które w bezprecedensowy sposób zachęci Polaków do wspólnego i radosnego świętowania.
 „Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00.
Do akcji zapraszamy zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. O godz. 12:00 podczas oficjalnych obchodów na Pl. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania.
Zapraszamy również Państwa i kierowane lub nadzorowane przez Państwa instytucje do włączenia się do akcji „Niepodległa do Hymnu”. Zapraszamy do zarezerwowania w programie oficjalnych uroczystości albo mniej oficjalnych spotkań, które Państwo przygotowujecie, kilku minut w samo południe na odśpiewanie hymnu. Prosimy też o zaproponowanie Państwa mieszkańcom miejsc, w których wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami mogliby się zebrać i przyłączyć do wykonania Mazurka Dąbrowskiego.
Zapraszamy również do wykorzystania hashtagu #niepodlegladohymnu i zamieszczania informacji zarówno na Państwa stronach internetowych, profilach w mediach społecznościowych, jak i zachęcenie wszystkich uczestników do tego samego.
Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/ i wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem email: hymn@niepodlegla.gov.pl.

 

Dot. bezpłatnych badań
opublikowano: 10.10.2018

INFORMACJA


W związku z deklaracją współpracy Gminy Janów Podlaski w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 pod nazwą „Podejmowanie inicjatyw na rzecz profilaktyki chorób zawodowych i związanych z pracą, w tym ze służbą żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy oraz wzmocnienie zdrowia pracujących” Instytut Medycyny Wsi w Lublinie zaprasza mieszkańców Gminy Janów Podlaski do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach laboratoryjnych , które obejmują:


1.    badania serologiczne w kierunku boreliozy metodą ELISA w klasie IgM i IgG u osób pokłutych przez kleszcze,
2.    badania serologiczne w kierunku Alveolitis allergica (alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych),
3.    badania próbek gleby z pól uprawnych i ogrodów w kierunku wykrywania żywych jaj pasożytów jelitowych,
4.    badanie genetyczne kleszczy usuniętych ze skóry na obecność bakterii Borrelia.

Adresatami programu są głównie rolnicy (zarówno indywidualni, jak i pracownicy wielkotowarowych gospodarstw rolnych), leśnicy i weterynarze, jako grupy zawodowe szczególnie związane charakterem pracy i zatrudnieniem z obszarami wiejskimi, zalesionymi oraz których praca obejmuje kontakt ze zwierzętami.
Badania prowadzone są przez Instytut Medycyny Wsi w Lublinie
ul. Jaczewskiego 2, 20-090 Lublin


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.npz.imw.lublin.pl oraz pod numerem telef. 81 7184555, 81 7184527.

V Konkurs poezji i piosenki patriotycznej
opublikowano: 10.10.2018

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową

Ukryte Skarby 2018
opublikowano: 03.10.2018

UKS Hwa-Rang organizuje nabór do nowej grupy
opublikowano: 10.09.2018