Data: 23-06-2018
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona


Aktualności

Szkolenia z zakresu szacowania szkód łowieckich.
opublikowano: 22.05.2018

Rozpoczął się cykl szkoleń pilotażowych z zakresu szacowania szkód łowieckich organizowanych na zlecenie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu.

Cykl ten obejmuje przeprowadzenie sześciu szkoleń. Zebrane w ich trakcie uwagi posłużą do m.in. ewentualnej korekty zakresu tematycznego szkolenia oraz  sposobu jego prowadzenia. Szkolenia odbędą się w Ośrodku Szkoleniowym Lasów Państwowych w Puszczykowie koło Poznania oraz we współpracy z Opolską Izbą Rolnicza, w jej siedzibie. Łącznie w tym roku zorganizowanych zostanie jeszcze 79 szkoleń w różnych regionach kraju.

Informacje o szkoleniach zostaną przekazane do wszystkich gmin za pośrednictwem urzędów marszałkowskich, kół łowieckich za pośrednictwem zarządów okręgowych PZŁ, izb rolniczych, a także nadleśnictw. Informacje o szkoleniach będą dostępne również na stronie internetowej Lasów Państwowych.

W maju uruchomiona zostanie możliwość rejestrowania się na szkolenia przy użyciu aplikacji dostępnej na stronie LP. Przy rejestracji na szkolenia preferowani będą przedstawiciele organów gmin i organów wykonawczych jednostek pomocniczych gmin.

Niezależnie od szkoleń prowadzonych przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy w Bedoniu w nadleśnictwach prowadzone będą lokalne szkolenia dla przedstawicieli gmin, przedstawicieli organów wykonawczych jednostek pomocniczych gmin, kół łowieckich, izb rolniczych z podstawowego zakresu dotyczącego szacowania szkód łowieckich, ze szczególnym uwzględnieniem stosowania procedur wynikających z ustawy Prawo łowieckie. 

Na platformie e-learningowej LP zostanie również uruchomione szkolenie z zakresu szacowania szkód łowieckich dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

W tym samym miesiącu na kanale YouTube LP zostanie zamieszczony film instruktażowy na temat szacowania szkód łowieckich, zrealizowany w oparciu o szkolenia pilotażowe.

Na stronie LP zostanie również zamieszczony skrócony przewodnik po szacowaniu szkód łowieckich. W trakcie przygotowywania jest podręcznik dla osób szacujących szkody łowieckie.

Materiały do pobrania ze strony www.lasy.pl

Zaproszenie na wystawę "OBRUSY I BIEŻNIKI...
opublikowano: 21.05.2018

Zaproszenie na Jarmark Staroci
opublikowano: 18.05.2018

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie...
opublikowano: 15.05.2018

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie azbestu!


Szanowni Państwo,

informujemy o rozpoczęciu naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 21.05.2018 r. do dnia 08.06.2018 r.
Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.
Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl
Druki Zgłoszeń lokalizacji oraz Oświadczenia  można pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl  – Zakładka Przewodnik/ Krok pop kroku.

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie lokalizacji

Oświadczenie o braku sprzeciwu organu na zgłoszenie robót budowlanych

Oświadczenie o przeprowadzeniu przez wykonawcę demontażu

Regulamin dobrowolnego przystąpienia do Projektu - System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego

Ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest

 

Pięć medali UKS Hwa-Rang na XXVII Mistrzostwach...
opublikowano: 15.05.2018

Pięć medali UKS Hwa-Rang na XXVII Mistrzostwach Polski Juniorów

Dwóch Mistrzów Polski z Janowa Podlaskiego


12 maja w Hali Sportowej Gimnazjum  w Kłobucku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do. Na najważniejszej imprezie sezonu Juniorów zameldowało się 44 kluby z całej Polski z zawodnikami, którzy uzyskali kwalifikacje.
Wśród startujących, najwięcej, bo aż 14 zawodników klubu taekwon-do z Janowa Podlaskiego. Zawody odbywały się w czterech konkurencjach: układach formalnych, testach siły, technikach specjalnych i walce sportowej.
Podopieczni trenerów: Dawida Smolbika i Sylwii Skwary rozpoczęli rywalizację o godz. 9.00 w konkurencji układów formalnych gdzie ogromną niespodziankę sprawił Jakub Świderski sięgając po brązowy i pierwszy medal w historii klubu w tej konkurencji.
Następnie rozpoczęły się konkurencje walki sportowej i technik specjalnych mężczyzn. W walkach mężczyzn -50kg brązowy medal wywalczył Grzegorz Polubiec, a po tytuł Mistrza Polski w technikach specjalnych sięgnął Mateusz Paśnik. Jak się później okazało w tejże konkurencji brązowy medal dołożyła najbardziej utytułowana zawodniczka Hwa-Rang Ola Sacharczuk. Warto dodać, że w tej konkurencji zawodnicy janowskiego klubu zdominowali rywalizację Juniorów w ostatnich latach (8 medali, w tym dwukrotnie Mistrzostwo Polski z 2016, 2018).
Nie był to koniec emocji medalowych, bo po trzech wygranych pojedynkach na finał walk +75kg oczekiwał Michał Balak. Wychowanek janowskiego klubu nie dał najmniejszych szans przeciwnikowi z Rybnika i całkowicie zdominował go w drugiej rundzie sięgając po pierwszy tytuł Mistrza Polski w konkurencji walk. Michał zadebiutował w walkach w ubiegłym roku i na 10 stoczonych walk przegrał tylko raz w finale Turnieju Międzynarodowego Mazovia Masters CUP w Ciechanowie.
Tym samym UKS Hwa-Rang odniósł życiowy sukces zajmując IV miejsce w klasyfikacji generalnej z pięcioma medalami (2 złote, 3 brązowe). Należy wspomnieć, że szans medalowych było więcj, gdyż 5-ciokrotnie stawali tuż poza podium konkurencji.
A solidna postawa całej drużyny Hwa-Rang zaowocowała I miejscem w klasyfikacji punktowej klubów. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Janów Podlaski i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.