Data: 19-09-2018
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Aktualności

DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS
opublikowano: 28.06.2018


Informacja o pomocy dla poszkodowanych prod....
opublikowano: 22.06.2018

 

 

Komunikat Instytutu Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w sprawie suszy rolniczej na terenie kraju

 

Informacja Inspekcji Weterynaryjnej z dnia...
opublikowano: 22.06.2018

III edycja "OnkoRejs Granicami Polski"
opublikowano: 22.06.2018

Wójt Gminy Janów Podlaski informuje, iż objął patronatem honorowym trzecią edycję projektu OnkoRejs Granicami Polski organizowanego w terminie 24 czerwca – 30 czerwca 2018 roku, na trasie nr 12: Białowieża, Czeremcha, Niemirów, Janów Podlaski – 104km.
W tym samym czasie 34 dziesięcioosobowe grupy chorych onkologicznie i wspierających osoby chore zamierzają, w ciągu 7 dni, przejść około stukilometrowe odcinki i w ten sposób okrążyć całą Polskę. Jedna z tych grup zakończy swój odcinek w dniu 30 czerwca (sobotę) w Janowie Podlaskim.
Przez realizację tego projektu organizatorzy pragną uaktywnić osoby z problemami onkologicznymi, które nierzadko czują się odsunięte na margines życia wspólnotowego. Należy przekonać innych, że choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności, a wręcz przeciwnie - powinna budzić ludzką solidarność i jednoczyć ludzi. Ważnym celem tych działań jest zwrócenie uwagi wszystkich Polaków na wagę profilaktyki i zaakcentowanie, że okresowe badania diagnostyczne i wczesne wykrycie raka dają szansę nawet na stuprocentowe wyleczenie. Należy także pokazać, że da się żyć z chorobą i dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka; że można i warto pokonywać własne słabości i życiowe ograniczenia, by czerpać radość z każdego dnia.
Projekty Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie cieszą się dużym zainteresowaniem mediów oraz społeczeństwa. Informacje nt. OnkoRejsu ukazywały się w serwisach informacyjnych większości stacji radiowych i telewizyjnych, w programach publicystycznych, w audycjach i reportażach społeczno-kulturalnych oraz w publikacjach prasowych (dziennikach i magazynach) i Internecie.
            Fundacja OnkoRejs – Wybieram Życie chce również zaprosić do współpracy i współorganizacji wszystkich zainteresowanych, tych zdrowych, tych w trakcie leczenia i tych, którzy zakończyli już leczenie, firmy, a także organizacje pozarządowe szczególnie niosące pomoc ludziom cierpiącym na nowotwory.
W tym dziewiczym terenie wraz z Amazonkami z Hajnówki chcielibyśmy przeprowadzić spotkania edukacyjne dotyczące profilaktyki przeciwnowotworowej różnego rodzaju nowotworów.
            Więcej na temat Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie oraz na temat projektów, które są realizowane mogą się Państwo dowiedzieć ze stron internetowych: http://onkorejs.pl/ oraz https://www.facebook.com/OnkoRejs/
            Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Koordynatorem projektu, Panią Moniką Puchowską, tel. 606-412-400.

 

Szacowanie strat w gospodarstwach rolnych w...
opublikowano: 15.06.2018

Wójt Gminy Janów Podlaski uprzejmie informuje producentów rolnych, że mogą składać oświadczenia o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych suszą.


Dokumenty (podane poniżej oraz dostępne w Urzędzie Gminy Janów Podlaski) należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Janów Podlaski.


Wszystkie dane dotyczące upraw powinny być zgodne z wnioskiem o dopłaty składanym do ARiMR, który należy udostępnić do wglądu komisji.


Jednocześnie podajemy do wiadomości klauzulę informacyjną zgodną z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych „RODO").
Podpisaną Klauzulę informacyjną należy dołączyć do oświadczeń o oszacowanie strat.

Procedura szacowania strat dostepna jest na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego

https://luwwlublinie.bip.gov.pl/rolnictwo/110986_procedura-szacowania-strat.html

 

Dokumety do pobrania:


- Oświadczenie dotyczące strat inwestycyjnych w sadach i plantacjach wieloletnich

- Oświadczenie budynki

- Oświadczenie uprawy

-OŚWIADCZENIE o stratach i ilości zwierząt w gospodarstwie

- KLAUZULA INFORMACYJNA