Błąd: Duplicate entry '778530' for key 'PRIMARY'
Gmina Janów Podlaski - Aktualności
Data: 17-06-2019
Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana


Aktualności

Zaproszenie na dożynki
opublikowano: 01.08.2012

Informacja dot. zwrotu podatku akcyzowego
opublikowano: 31.07.2012

Ogłoszenie dot. pomocy żywnościowej
opublikowano: 26.07.2012

OGŁOSZENIE


„Gmina Janów Podlaski przy zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bublu Grannie w ramach realizacji w 2012 r. Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej dla Najuboższej Ludności Unii Europejskiej pozyskała I turę żywności.
W związku z powyższym, rodziny które zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem w m-cu maju br. zgłosiły do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie Podlaskim chęć skorzystania z tej formy pomocy i zostały do niej zakwalifikowane, proszone są po odbiór żywności w dniu 31 lipca 2012 r. w godzinach 8-15 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej".

Informacja dot. Dożynek 2012
opublikowano: 25.07.2012

W związku ze zbliżającymi się Dożynkami Gminno – Parafialnymi, które w tym roku odbędą się w dniu 19 sierpnia, Wójt Gminy Janów Podlaski oraz Ks. Prałat zwracają się z prośbą do sołtysów i mieszkańców sołectw o wykonanie wieńców dożynkowych, które podczas święta zostaną ocenione i nagrodzone.
    W tym celu należy w najbliższym terminie zebrać najpiękniejsze i najdorodniejsze kłosy, aby wieńce, które na stałe wrosły się w tradycję dożynek jako element dziękczynienia i obfitości, były jeszcze piękniejsze, aniżeli w latach poprzednich.
    Ponadto przedstawiciele sołectw proszeni są o przygotowanie stoisk promujących sołectwa, gdzie za każde stoisko zagwarantowane jest 1000 zł wynagrodzenia finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Stoiska również wezmą udział w konkursie, w którym trzy najlepsze zostaną nagrodzone.

Badania Mammograficzne 2.08.2012r.
opublikowano: 20.07.2012

Bezpłatna mammografia w powiecie bialskim


Już w sierpniu można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat bialski. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

 Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.
Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.
Badania w mammobusie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:
•    Rokitno  – 2 sierpnia przy Gminnej Instytucji Kultury, Rokitno 37b
•    Janów Podlaski – 2 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Bialska 6A
•    Międzyrzec Podlaski – 2 oraz 3 sierpnia przy Przychodni Zdrowia, ul. Wiejska 13
•    Rossosz – 3 sierpnia przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Batalionów Chłopskich 53
•    Wisznice – 3 sierpnia przy Urzędzie Gminy, Rynek 35
•    Terespol – 20 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Wojska Polskiego 47


Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.
Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.
Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.