Data: 25-05-2018
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny


Aktualności

Repertuar Kina WENUS maj - czerwiec 2018 r.
opublikowano: 24.05.2018

Regulamin Sali Widowiskowo - Kinowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim

Informacja ARiMR.
opublikowano: 24.05.2018

Szkolenia z zakresu szacowania szkód łowieckich.
opublikowano: 22.05.2018

Rozpoczął się cykl szkoleń pilotażowych z zakresu szacowania szkód łowieckich organizowanych na zlecenie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu.

Cykl ten obejmuje przeprowadzenie sześciu szkoleń. Zebrane w ich trakcie uwagi posłużą do m.in. ewentualnej korekty zakresu tematycznego szkolenia oraz  sposobu jego prowadzenia. Szkolenia odbędą się w Ośrodku Szkoleniowym Lasów Państwowych w Puszczykowie koło Poznania oraz we współpracy z Opolską Izbą Rolnicza, w jej siedzibie. Łącznie w tym roku zorganizowanych zostanie jeszcze 79 szkoleń w różnych regionach kraju.

Informacje o szkoleniach zostaną przekazane do wszystkich gmin za pośrednictwem urzędów marszałkowskich, kół łowieckich za pośrednictwem zarządów okręgowych PZŁ, izb rolniczych, a także nadleśnictw. Informacje o szkoleniach będą dostępne również na stronie internetowej Lasów Państwowych.

W maju uruchomiona zostanie możliwość rejestrowania się na szkolenia przy użyciu aplikacji dostępnej na stronie LP. Przy rejestracji na szkolenia preferowani będą przedstawiciele organów gmin i organów wykonawczych jednostek pomocniczych gmin.

Niezależnie od szkoleń prowadzonych przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy w Bedoniu w nadleśnictwach prowadzone będą lokalne szkolenia dla przedstawicieli gmin, przedstawicieli organów wykonawczych jednostek pomocniczych gmin, kół łowieckich, izb rolniczych z podstawowego zakresu dotyczącego szacowania szkód łowieckich, ze szczególnym uwzględnieniem stosowania procedur wynikających z ustawy Prawo łowieckie. 

Na platformie e-learningowej LP zostanie również uruchomione szkolenie z zakresu szacowania szkód łowieckich dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

W tym samym miesiącu na kanale YouTube LP zostanie zamieszczony film instruktażowy na temat szacowania szkód łowieckich, zrealizowany w oparciu o szkolenia pilotażowe.

Na stronie LP zostanie również zamieszczony skrócony przewodnik po szacowaniu szkód łowieckich. W trakcie przygotowywania jest podręcznik dla osób szacujących szkody łowieckie.

Materiały do pobrania ze strony www.lasy.pl

Zaproszenie na wystawę "OBRUSY I BIEŻNIKI...
opublikowano: 21.05.2018

Zaproszenie na Jarmark Staroci
opublikowano: 18.05.2018