6 MEDALI UKS HWA-RANG NA X MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU TAEKWON-DO – MAZOVIA MASTERS CUP W CIECHANOWIE

19 listopada 2016 odbył się X Międzynarodowy Turniej Mazovia Masters CUP w Ciechanowie. W zawodach wzięło udział 273 zawodników z 48 klubów. Warto dodać, że na ciechanowskiej hali zobaczyliśmy zawodników z 5 krajów (Białorusi, Łotwy, Polski, Rosji i Szwecji).     UKS Hwa-Rang Janów Podlaski w kategorii juniorów reprezentowało 8 zawodników: Błażej Sacharczuk, Ola Sacharczuk, Robert Polubiec, Przemek Najdyhor, Patryk Segeń, Martyna Górska, Kuba Ilczuk i Mateusz Sacharczuk.     W rywalizacji Junior green belts znakomicie spisali się medaliści ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów. Martyna Górska zdobyła 2 medale: złoty (walki -65kg) i brązowy (układy formalne). Nie zawiódł również Kuba Ilczuk, stając na drugim stopniu podium w walkach do 56kg, ulegając w finale jedynie zawodnikowi z Kłobucka. Z bardzo dobrej strony pokazał się debiutujący Mateusz Sacharczuk który dwukrotnie znalazł się tuż poza podium w konkurencji układów formalnych i walk -75kg.    Podopieczni trenera Dawida Smolbika nie zawiedli również w grupie Junior blue & red belts w walkach -75kg . Patryk Segeń, który jest aktualnym mistrzem Polski w technikach specjalnych pokonał w finale reprezentanta gospodarzy, a Przemek Najdyhor stanął na najniższym stopniu podium.     W najmocniej obsadzonej kategorii czarnych pasów (black belts) świetnie spisała się Ola Sacharczuk pokonując w walce o brązowy medal -50kg reprezentantkę Polski z Mińska Mazowieckiego.     Najcięższa przeprawa czekała  w walkach Roberta i Błażeja. Ostatecznie Robert zajął VII miejsce w najliczniejszej kategorii -68kg, a Błażej po zaciętym pojedynku z Białorusinem o brązowy medal -75kg nieznacznie przegrał w końcówce walki.    Tym samym z bilansem 6 medali (2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe) Hwa-Rang Janów Podlaski został najwyżej sklasyfikowanym klubem taekwon-do z województwa lubelskiego.     Udział w turnieju był możliwy dzięki wsparciu Gminy Janów Podlaski.    Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku.